Dzień Życia Konsekrowanego

2 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj o godz. 11:45 przy pomniku św. Jana Pawła II rozpoczęły się centralne obchody Dnia Życia Konsekrowanego w naszej diecezji.

Do zgromadzonych pod pomnikiem osób życia konsekrowanego procesyjnie wyszli biskupi Andrzej F. Dziuba oraz Wojciech Osial wraz z kapłanami oraz asystą liturgiczną. Po krótkiej modlitwie wszyscy udali się do katedry łowickiej, gdzie rozpoczęła się Masza św.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. U progu Mszy św. ks. Marek Wyszomierski przywitał wszystkich zgromadzonych, podziękował biskupom za obecność i zaprosił do wspólnej modlitwy.

W homilii Biskup Łowicki po komentarzu do dzisiejszej liturgii słowa, zwrócił się do osób konsekrowanych: -Dziękujemy wszystkim siostrom, wszystkim kapłanom ze zgromadzeń zakonnych, wszystkim braciom, wdowom i dziewicom konsekrowanym za dar waszej obecności w naszej diecezji. Jesteście nam bardzo potrzebni i chcemy aby Kościół łowicki ofiarowywał wam i znaki wdzięczności, znaki nadziei, ale także mocy w tym, co jest waszą drogą życia, waszego powołania, waszych charyzmatów -mówił bp Dziuba.

Po homilii nastąpiło odnowienie ślubów zakonnych.

Na koniec Eucharystii Biskup Łowicki podziękował za obecność i wspólną modlitwę, po czym udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński