Dzień Pokutny dla Kapłanów Diecezji Łowickiej

18 STYCZNIA 2016
admin

Niech Wielki Post w Roku Jubileuszowym będzie przeżywany jeszcze bardziej intensywnie, jako ważny moment, by celebrować miłosierdzie Boga i go doświadczać.
Misericordiae Vultus
Papież Franciszek

Zaproszenie

W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Papież Franciszek zachęca nas: «Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny» (Łk 6, 36). Abyśmy byli zdolni do miłosierdzia, musimy najpierw wsłuchać się w Słowo Boże. To oznacza, że trzeba odkryć na nowo wartość ciszy, aby móc medytować nad słowem, które jest do nas zwrócone. W ten sposób możliwa jest kontemplacja miłosierdzia Boga i przyjęcie go jako własnego stylu życia.(Misericordiae Vultus)

Odpowiedzmy na to wezwanie Papieża spotykając się u progu Wielkiego Postu na wspólnej kontemplacji Słowa Bożego i na modlitwie z braćmi w kapłaństwie.

Z upoważnienia Pasterza Diecezji zapraszam wszystkich kapłanów diecezjalnych i zakonnych na doroczny Dzień Pokutny dla Kapłanów Diecezji Łowickiej.
Nabożeństwo z konferencją oraz sakramentem pojednania rozpocznie się 11 lutego 2016 r. (czwartek po Środzie Popielcowej) o godz. 14:00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Spotkanie poprowadzi O. Tomasz Nowak OP.

Diecezjalny Ojciec Duchowny

Ks. Wiesław Skonieczny

Podobne