Dzień Papieski w diecezji

11 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 10 października wierni z Łowicza włączyli się w obchody XXI Dnia Papieskiego. Obchody odbywały się pod hasłem „Nie lękajcie się”.

W samo południe w katedrze łowickiej została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana, po której pod pomnikiem św. Jana Pawła II oficjalne delegacje, złożyły kwiaty. Później o godzinie 15.00 w hołdzie św. papieżowi wystartował Bieg papieski. Na tę formę pamięci zdecydowało się ponad 250 osób. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy przeszli pod kościół parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, skąd wystartował bieg.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

XXI Dzień Papieski, uczczono m.in. w parafii św. Andrzeja Ap. w Łęczycy. Tamtejsza młodzież z koła Caritas i schola młodzieżowa pod kierownictwem s. Mirosławy Wojciechowskiej, ks. Cezarego Porady i Beaty Kordysiewicz przygotowała krótkie przedstawienie przybliżające postać św. Jana Pawła II. Po Mszach św.  młodzież zbierała pieniądze do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia i rozprowadzała wcześniej upieczone ciasta.

W Rawie Mazowieckiej o godzinie 21.00 pod pomnikiem świętego Jana Pawła II odbyło się czuwanie modlitewne z udziałem władz samorządowych oraz mieszkańców.

W Kutnie Dzień Papieski rozciągnięto na dwa tygodnie. W niedzielę 10 października na wszystkich Eucharystiach wspominano św. papieża. W kolejną niedzielę wierni i kapłani będą czytać teksty św. Jana Pawła II w ramach akcji „Kutno, czyta papieża”.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Agnieszka Napiórkowska, Justyna Rajska

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl