Dzień Jedności Wspólnot w Duchu Świętym

17 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu 15 października odbył się Dzień Jedności Wspólnot w Duchu Świętym. Na spotkanie przybyło 16 wspólnot z diecezji łowickiej. Spotkanie rozpoczęli Piotr Kwiatkowski – diecezjalny koordynator oraz ks. Witold Okrasa diecezjalny duszpasterz wspólnot.

Podczas spotkania zebrani wsłuchali dwóch konferencji. Pierwszą „Stare i nowe – bądź uczniem Królestwa Niebieskiego” wygłosił Marek Kozłowski – wicelider wspólnoty Apostoł z parafii św. Jakuba Apostola w Skierniewicach.

Drugą konferencje „Wspólnota – Laboratorium miłości” wygłosił ks. Artur Potrapeluk – przewodniczący Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

Pomiędzy konferencjami był czas na wspólny posiłek, rozmowy i wymianę doświadczeń. O godzinie 14 rozpoczęła się w kaplicy seminaryjnej Msza Św., której przewodniczył ks. bp ordynariusz A. F. Dziuba.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl