Dzień Babci w diecezji

22 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Diecezjanie nie zapomnieli o święcie babć. Ulicami wielu miast diecezji wnukowie niemalże biegną z kwiatami, laurkami i upominkami do ukochanych seniorek.

Dzień Babci jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla seniorów, ale i dla najmłodszych, którzy z wielkim przejęciem przygotowują się do spektakli dla babci i dziadka. – Mam dla babci Halinki i dziadka Mirka zaproszenie do przedszkola, bo tam będę mówić wierszyk dla nich. Mamy też dla nich kwiatki zrobione z bibuły i takie gipsowe świeczniki, które sami ozdabialiśmy w przedszkolu – mówi 5-letnia Ula z jednego z żyrardowskich przedszkoli.

W wielu parafiach przez najbliższe dni sprawowane są Msze św. w intencji babć i dziadków. – Najpiękniejszym darem jest modlitwa. Dziś idę z babcią i dziadkiem na Eucharystię w ich intencji, ale też w intencji moich drugich dziadków, którzy już spoglądają na mnie z góry – mówi Jakub Wroniec z Łowicza.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej seniorzy celebrowali Dzień Babci i Dzień Dziadka. Choć niektórzy nie mają własnych wnucząt, za sprawą przedszkolaków stali się dziś pełnoprawnymi dziadkami.

Eleganckie i wzruszone babcie, dostojni dziadkowie celebrowali swoje święto w Dziennym Domu Opieki Społecznej w Sochaczewie – Trojanowie. Pensjonariusze, przyjaciele i seniorzy goście od rana przyjmowali życzenia, laurki i podziwiali występy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 4 z oddziałami integracyjnymi.

Własnoręcznie przygotowane przez dzieci laurki otrzymał każdy senior. W nich zaś wierszyk mówiący o tym, jak wielkim skarbem są dziadkowie.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.