Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łowickiej na spotkaniu Lednica 2000

6 CZERWCA 2024
ks. Roman Sękalski

1 czerwca grupa Młodych wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży ks. Sylwestrem Bernatem uczestniczyła w XXVIII Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Wracam do domu”.
Pierwszym przystankiem w drodze na Pola Lednickie była Katedra Gnieźnieńska, gdzie przy relikwiach św. Wojciecha, Młodzi z całej Polski wspólnie modlili się Jutrznią Lednicką.
Po dotarciu na Pola Lednickie, na Młodych czekały różnego rodzaju warsztaty, dotyczące m.in. kreatywnego czytania Biblii, ewangelizacji, rozeznawania powołania czy rękodzieła (pamiątką po tych ostatnich był własnoręcznie wykonany różaniec). Młodzi mieli również możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi – w wyjątkowej, lednickiej formie – na Polu Spowiedzi, a zatem bez konfesjonału. Tradycyjnie, spotkaniu na Polach Lednickich towarzyszyły tańce, śpiewy oraz dużo modlitwy. Wieczorem na Polach odbyła się uroczysta Msza Święta, a zwieńczeniem Spotkania była Adoracja, podczas której uczestnicy wybrali Chrystusa, oraz przejście przez Bramę Rybę.

Podobne