Druga rocznica śmierci bp. Józefa Zawitkowskiego

3 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

W ostatnich dniach października cmentarze nie świecą pustkami. Sposobem na wdzięczność, poza dekoracją grobów, jest modlitwa. Tej nie zabrakło także za bp. Józefa Zawitkowskiego, którego druga rocznica śmierci minęła 29 października.

Wdniu, w którym Bóg powołała bp. Józefa do domu Ojca, w intencji hierarchy w katedrze łowickiej została odprawiona Msza św. Przy stole Pańskim stanęli bp Wojciech Osial, który wygłosił homilię, ks. Rafał Woronowski, kapelan biskupa łowickiego, a także księża wikariusze z parafii katedralnej. Na liturgii nie zabrakło sióstr zakonnych i wiernych.

W homilii niemal w całości poświęconej biskupowi kaznodzieja dziękował za życie, świadectwo, modlitwy zmarłego.

O swoim ziomku – biskupie, który uczył, że Pan jest dobry jak chleb – pamiętali mieszkańcy ziemi rawskiej. Od soboty rzesze wiernych odwiedzały grób hierarchy na cmentarzu w Żdżarach.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl