Diecezjalny dzień wspólnoty Ruchu Światło- Życie diecezji łowickiej

19 CZERWCA 2019
Janusz Szwarocki

16 czerwca br. w salezjańskiej parafii Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie odbył się diecezjalni dzień wspólnoty Ruchu Światło- Życie diecezji łowickiej.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji diakonii. Diakonia w „oazie” to służba podejmowana w oparciu o otrzymane dary Ducha Świętego dla budowania tej wspólnoty.

Przedstawiciele poszczególnych diakonii opowiadali na czym polega ich służba i zachęcali do przyłączenia się tych, którzy jeszcze nie znaleźli swojego miejsca w „oazie”.

O godzinie 15.00 rozpoczęła się msza św., którą pod przewodnictwem gospodarza miejsca ks. Marka Wyszomierskiego, koncelebrowali kapłani zaangażowani w Ruch Światło-Życie.

Homilię wygłosił ks. Zbigniew Kaliński – moderator diecezjalny domowego kościoła. W swoim słowie przekonywał, że „moje i twoje świadectwo może dziś być komuś bardzo potrzebne”. Duch Prawdy, który przychodzi do nas w Kościele, objawia nam całą prawdę, która mamy się dzielić z innymi. Bóg już wszystko podarował ludziom, daje wszystkim to samo, te same sakramenty. Jeśli Trójca Święta stanie się naszym przyjacielem, to przemieni nasze życie, a Duch Święty poprowadzi nas do zbawienia.

Na zakończenie Eucharystii trzynaście nowych małżeństw zostało włączonych do Domowego Kościoła Ruchu Światło -Życie.

Kolejnym punktem było spotkanie w grupach rekolekcyjnych i wspólny słodki poczęstunek.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą różańcową, w której Maryi- Niepokalanej Matce Kościoła, zawierzyliśmy zbliżające się oazy rekolekcyjne, wszystkich uczestników, animatorów i moderatorów.

Nad całością czuwał moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie ks. Sylwester Bernat.

Bogu dziękujemy za cały rok formacyjny i prosimy wszystkich o modlitwę za dobrze przeżyte i bezpieczne rekolekcje dla dzieci Bożych, oazy młodzieżowej i domowego kościoła.

ks. Sylwester Bernat– Moderator Diecezjalny Ruchu Światło- Życie