Diecezjalne Spotkanie Młodych Z Rio Do Krakowa

21 SIERPNIA 2015

Jezus i Maryja na Rio w Żyrardowie

28 i 29 sierpnia w rejonie żyrardowskim odbędzie się pierwsza część Peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży.

Pielgrzymka Symboli rozpocznie się w piątek 28 sierpnia, celebracją liturgiczną o godzinie 19:00 w kościele w Jaktorowie. Swoim doświadczeniem i świadectwem podzielą się uczestnicy poprzednich Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, Sydney, Madrycie i Kolonii. Około 21:00 rozpocznie się całonocne czuwanie.

29 sierpnia w sobotę, Symbole Światowych Dni Młodzieży ruszą w pieszej pielgrzymce z Jaktorowa do Żyrardowa, którą poprzedzać będzie eucharystia o 8:00 w Jaktorowie. Około godziny 12:20 Symbole przybędą do parafii w Międzyborowie, a następnie około 14:00 przejdą do Żyrardowa do parafii św. Karola Boromeusza na teren ZSP nr 6 przy ul. Mireckiego. Tu nastąpi rozwiązanie pieszej pielgrzymki, a Symbole w Busie-Kaplicy nawiedzą kolejne żyrardowskie parafie: o godz. 15:00 parafia św. Cyryla i Metodego, o 17:15 parafia Wniebowstąpienia Pańskiego. Symbole odwiedzą również DPS przy ul. Sosabowskiego oraz DPS i szpital przy ul. Limanowskiego.

O godzinie 19:00 Symbole przybędą na Plac Jana Pawła II skąd w uroczystej procesji przejdą pod kościół p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Tam o 19:30 rozpocznie się wydarzenie centralne – Diecezjalne Spotkanie Młodych Z Rio Do Krakowa w obecności Symboli ŚDM.

Jedyny i niepowtarzalny spacer z Jezusem i Maryją obecnymi w Symbolami ŚDM po rejonie żyrardowskim, uwielbienie, modlitwa, niesamowite doświadczenie i przygotowanie do obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016r.

Olga Ciechańska
Koordynator Sekcji Medialnej