Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w intencji powołań

7 KWIETNIA 2013
admin

Droga Młodzieży,
Dziewczęta i Chłopcy Diecezji Łowickiej,

Od kilku już lat w Wigilię Niedzieli Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza organizowane jest Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w intencji powołań. Już po raz dziewiąty będziemy mogli się spotkać na wspólnej modlitwie i rozeznawaniu drogi życiowej, będziemy pytać Jezusa, czego od nas oczekuje i jak najlepiej możemy odpowiedzieć na Jego zaproszenie: „Pójdź za Mną”.

Nasze spotkanie pragniemy wpisać w trwający w całym Kościele Rok Wiary. A skoro mówimy o wierze, to jak sądzę, wspaniałym przewodnikiem dla nas stanie się postać Abrahama, który uwierzył, a Pan poczytał mu to za zasługę (por Rdz 15, 6). Mimo, że jest to postać odległa od nas czasowo, to wierzymy, że Abraham jest nam bliski duchem, w pewien sposób jego doświadczenia mogą stać się naszymi. Być może i do kogoś z Was, Drodzy Przyjaciele, Pan Bóg powie któregoś dnia: „Wyjdź z twego domu rodzinnego, podążaj za tym co nieznane, ale pewne, bo obiecane przez Boga”. Może i Wy będziecie mieli taką ciemną noc niepewności, podczas której to Bóg będzie musiał pokazać światła nadziei Jego obecności w Waszym życiu, jak pokazał Abrahamowi gwiazdy na niebie. I wreszcie być może i Kogoś z Was Pan Bóg podda próbie, zażąda ofiary, tak jak upewnił się w przypadku Abrahama, że ten jest w stanie oddać Bogu wszystko.

Zapraszam Was zatem, drodzy młodzi Przyjaciele, do uczestnictwa w tym spotkaniu. Jak mówił Pan do Abrahama, i Wy wyjdźcie z Waszego domu, z Waszej codzienności, aby doświadczyć spotkania z Bogiem w miejscu, do którego być może On sam w tym roku chce Was zaprosić. Hasłem towarzyszącym naszej modlitwie będą słowa: „Powierz Panu swą drogę”. Na czuwanie możemy przybyć indywidualnie, albo w grupach wraz ze swoimi duszpasterzami i duchowymi opiekunami, tak jak stało się to zwyczajem lat poprzednich. Weźmy ze sobą tych, którzy jeszcze ani razu nie byli na takim czuwaniu.
Spotkajmy się wspólnie na IX Diecezjalnym Czuwaniu Modlitewnym w intencji powołań, które w tym roku odbędzie się w Mszczonowie – w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela – w sobotę 20 kwietnia, o godz. 19:00.

Oczekuje na wszystkich, którzy pragną się modlić, być razem i cieszyć się darem wspólnoty.

ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba

Łowicz, dnia 18.03. 2013 r.

Podobne