Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia

28 PAźDZIERNIKA 2019
ks. Łukasz Antczak

Przed oblicze Matki Bożej Suserskiej, która nosi także tytuł Uzdrowienie Chorych, 19 października przybyli przedstawiciele służby zdrowia. Doroczna pielgrzymka to okazja do wspólnej modlitwy lekarzy, pielęgniarek i pacjentów przede wszystkim w intencji zdrowia, ale także poczucia wspólnoty w niełatwych sytuacjach.

Co roku, w sobotę po wspomnieniu św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, do sanktuarium w Suserzu przybywają lekarze, pielęgniarki i pacjenci, by razem modlić się o potrzebne łaski zarówno dla służby zdrowia, jak i chorych. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Wiesław Frelek wraz z proboszczem suserskiej parafii ks. Jerzym Czarnotą, ks. Stanisławem Pisarkiem i ks. Andrzejem Lisiakiem.

Przed obliczem Matki Bożej Suserskiej modlili się przedstawiciele służby zdrowia m.in. z Suserza i Kutna. Wśród nich pani Aurelia, oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu w Kutnie. – Jestem tu po raz piąty. Ten czas jest mi bardzo potrzebny, bo wiara pomaga nam… pomagać. Każdego dnia spotykamy wiele osób, dla których chcemy tylko dobrze, choć często jest to źle odbierane. Spotykamy się ze złością, agresją, złymi słowami. Trzeba nam wiary, modlitwy, Bożej opieki, byśmy kierowali się tylko dobrem pacjenta, spokojem, opanowaniem. Ale też potrzebujemy Powierniczki, której możemy oddać troski, kłopoty – mówi pani Aurelia.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne