Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę

23 SIERPNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Od soboty do Czarnej Madonny zmierza Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Rodzin. Pątnicy na szlak wyruszyli w sobotę 20 sierpnia z Głowna.

Choć wędrują już po raz 36., to po raz drugi pod zmienioną nazwą. Wśród pątników nie brakuje dzieci, młodzieży, małżeństw, seniorów.

Pątnicy rozpoczęli pielgrzymowanie Mszą św. w parafii św. Jakuba w Głownie. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.

Z biskupem modlili się kapłani z dekanatu, Grzegorz Janeczek, burmistrz Głowna, a także rodziny pielgrzymów i pątnicy, którzy wiele razy wędrowali, a dziś z różnych powodów nie mogli wyruszyć w drogę.

Grupie liczącej 110 osób przewodzi ks. Zbigniew Kielan, wikariusz parafii św. Barbary w Głownie. Wędrując, modlą się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne, rodziny wzorujące się na Świętej Rodzinie oraz o potrzebne łaski dla siebie, swoich rodzin i przyjaciół.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl