Diecezjalna pielgrzymka młodzieżowa już na Jasnej Górze

14 SIERPNIA 2022
ks. Łukasz Antczak

Pielgrzymi z Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej po dziewięciu dniach na pątniczym szlaku dotarli dziś na Jasną Górę. Ze szczytów jasnogórskich witał ich biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Osial: – Drodzy pielgrzymi, kolejny raz dotarliście do celu, tymi słowami na Jasnej Górze przywitał pątników z Łowicza bp Wojciech Osial. – To jest wielkim zaszczytem witać was tutaj na wałach i modlić się z Wami. Nasza pielgrzymka to przede wszystkim znak wiary w Matkę Bożą, kontynuował. – Idąc w pielgrzymce chcemy wszystko powierzać Matce Bożej, bo kto nam pomoże jak nie Matka Boża. To ona jest blisko Pana Jezusa i może nam u niego wyprosić bardzo wiele.

Następnie wszystkie grupy udały się do kaplicy Cudownego Obrazu gdzie w chwili zadumy mogli Matce Bożej powierzyć intencje, z którymi przybyli z Łowicza. Zwieńczeniem pielgrzymki była wspólna (diec. łowicka, arch. lubelska, arch. warszawska) Msza św. pod przewodnictwem JE Kard. Kazimierza Nycza.

Zdjęcia: Archiwum Radia Victoria