Diecezja. Poświęcenie pojazdów

26 LIPCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W większości parafii w diecezji odbyło się święcenie pojazdów. We wspomnienie św. Krzysztofa – patrona podróżujących i kierowców, ci postanowili oddać się w jego opiekę i prosić, by Pan Bóg każdego dnia „dawał pewną rękę i bystre oko aby nikomu nie wyrządzili żadnej szkody”.

Letni czas sprzyja spacerom i wycieczkom rowerowym do kościoła na niedzielną Eucharystię. Jednak w okolicy wspomnienia św. Krzysztofa parkingi przykościelne zawsze są zbyt małe.

W większości parafii to właśnie wczoraj kapłani święcili samochody, motocykle, skutery, rowery a nawet hulajnogi. Błogosławili kierowcom i życzyli tyle samo powrotów, co wyjazdów. W niektórych parafiach duszpasterze błogosławili podróżującym już w czerwcu, przed pierwszymi wakacyjnymi wyjazdami.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl