Czuwanie wielkopostne „Wierni krzyżowi”

25 LUTEGO 2015

Zorganizowała je młodzież z rejonu sochaczewskiego, wolontariusze i ambasadorzy ŚDM 2016 w ramach przygotowań do przyszłorocznego spotkania z papieżem w Krakowie oraz wrześniowej peregrynacji symboli ŚDM w diecezji łowickiej. Miejscem czuwania był kościół parafii pw. Narodzenia NMP położony w Trojanowie, dzielnicy Sochaczewa. Oprócz wiernych uczestniczyli w niej księża sochaczewskiego dekanatu św. Wawrzyńca z dziekanem ks. Józefem Staszewskim.

Czuwanie rozpoczęło się od procesyjnego wniesienia krzyża i ewangeliarza. – Ta czerwona szarfa umieszczona na krzyżu przypomina nam o świętym przelaniu krwi Chrystusa za nasze zbawienie. Naturalną odpowiedzią powinno być wywyższanie tego krzyża, nie tylko w czasie tego nabożeństwa, ale w naszej codzienności – mówił proboszcz ks. Kazimierz Wojtczak.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.