Czuwanie w Skierniewicach

22 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

W wigilię Zesłania Ducha Świętego skierniewicki rynek stał się miejscem modlitwy. Blisko 2 tys osób wielbiło Boga, uczestniczyło w Eucharystii, koncercie i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Na wspólne czuwanie i modlitwę zaprosiła skierniewiczan i wiernych z kraju i świata świętująca 10-lecie Wspólnota Uwielbienia „Głos Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu. Wśród oczekujących wylania Ducha Świętego byli m.in. wierni z Żyrardowa. Rawy Mazowieckiej, Rzeczycy, Warszawy, Krakowa, Gdańska, a nawet z Litwy.

Modlitwę w sobotnie popołudnie rozpoczęła godzina uwielbienia poprowadzona przez wspólnotę „Głos Pana”. Gorące modlitwy uwielbiające Boga, śpiew i taniec z flagami poprzedziły uroczystą Mszę św. koncelebrowaną, której przewodniczył pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. Razem z ordynariuszem Eucharystię koncelebrowało 10 kapłanów, wśród których byli proboszczowie i wikariusze skierniewickich parafii, ks. Roman Trzciński z warszawskiej wspólnoty „Woda Życia”, ks. Piotr Karpiński dyrektor Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach, ks. Tomasz Szałanda z Warmii i kapłani zaprzyjaźnieni ze wspólnotą.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Skierniewice