Czuwanie w intencji powołań

4 MAJA 2020
Krzysztof Zwoliński

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu biskupi, moderatorzy i klerycy czuwali przed Najwyższym Kapłanem prosząc o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Wraz z nimi czuwała młodzież diecezji uczestnicząc w transmisji online.

Od 16 lat w różnych parafiach diecezji, w przeddzień niedzieli Chrystusa Dobrego Pasterza, młodzież, wspólnoty parafialne, zakonne oraz kapłani i biskupi gromadzą się na wspólnej modlitwie w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

Tegoroczne spotkanie miało odbyć się w parafii św. Piotra i Pawła w Żychlinie. Jednak z wiadomych względów zostało przeniesione do kaplicy łowickiego seminarium, gdzie przed Najwyższym Kapłanem modlili się bp Andrzej F. Dziuba, bp Wojciech Osial, moderatorzy seminarium na czele z rektorem ks. Piotrem Kaczmarkiem oraz diakoni i alumni WSD.

Dzięki transmisji online, prowadzonej przez kleryków, do modlitwy dołączyła młodzież diecezji, a także wspólnoty diecezjalne i parafialne. W swojej kaplicy klasztornej modliły się także siostry apostolinki, które przygotowały rozważania na dzisiejsze czuwanie i z troską, modlitwą wspierają każde działanie podejmowane na rzecz rozeznawania powołania.

Przed Najświętszym Sakramentem wspólnota odmówiła Litanię do Chrystusa Kapłana i Żertwy, a także modlitwę o powołania ułożoną przez św. Jana Pawła II. Rektor WSD ks. Piotr Kaczmarek w imieniu całej wspólnoty i młodych diecezji zawierzył dobremu Bogu wszystkich tych, którzy już odpowiedzieli na zaproszenie Chrystusa „Pójdź za Mną!” oraz tych, do których właśnie to zaproszenie jest kierowane.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia: Archiwum WSD w Łowiczu