Czuwanie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej na Jasnej Górze

17 LUTEGO 2020
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 15 lutego 2020 roku odbyło się drugie czuwanie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej na Jasnej Górze. Wspólnoty Oaz dziecięcych i młodzieżowych, rodziny Domowego Kościoła oraz sympatycy Oazy zgromadzili się u stóp Jasnej Góry, aby wspólnie dziękować i prosić o łaski potrzebne ruchowi oazowemu w naszej diecezji. W czuwaniu uczestniczyła również grupa młodzieży z diecezji łowickiej, która prosto po czuwaniu udała się do Ochotnicy Dolnej na rekolekcje ewangelizacyjne.

Czuwanie rozpoczęło się różańcem w sali różańcowej o godzinie 19:00, prowadzonym przez młodzież i dzieci z różnych miejscowości w naszej diecezji. Po modlitwie różańcowej swoją katechezę pod tytułem „Sługa Boży Franciszek Blachnicki- świadek wolności” wygłosił ksiądz Marian Piwko. O godzinie 21 wspólnota Oazowa pod przewodnictwem księdza biskupa Wojciecha Osiala poprowadziła Apel Jasnogórski i dziesiątek różańca. Podczas krótkiego słowa biskup Wojciech mówił o tym czym jest prawdziwa wolność, nawiązując do hasła tegorocznego roku formacyjnego „wolni i wyzwalający”.

Po apelu Jasnogórskim była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie przeżywaliśmy Eucharystię pod przewodnictwem księdza biskupa Wojciecha Osiala, który wygłosił do nas Słowo Boże. Całość zakończyła Droga Krzyżowa, przygotowana i przeprowadzona przez pary Domowego Kościoła. Po czuwaniu młodzież udała się autokarem do Ochotnicy na swoje rekolekcje, a pozostali uczestnicy czuwania rozjechali się do domów.

– Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji naszej pielgrzymki z serca dziękuję. Niech Maryja wynagradza każdemu i pomaga w Wolności rozwijać nasze talenty dla umocnienia i na potrzeby całej wspólnoty diecezjalnej oazy. CHWAŁA Panu i Pani Jasnogórskiej za ten czas. Wszystkich pozdrawiam, pamiętam w modlitwie i też o nią proszę. Ks. Sylwester Bernat

 

Tekst i zdjęcia: Zuzanna Kraska

Podobne