Czuwanie powołaniowe w WSD w Łowiczu

28 KWIETNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Każdego roku w wigilię Niedzieli Chrystusa Dobrego Pasterza (IV Niedziela Wielkanocna) kolejne świątynie naszej diecezji wypełniały się modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Na czuwania powołaniowe zapraszaliśmy osoby z całej diecezji, głównie młodzież.

W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane stanem epidemicznym w Polsce, postanowiliśmy podjąć to dzieło w inny sposób. Nie możemy i nie chcemy rezygnować z modlitwy. Pragniemy przed Najświętszym Sakramentem prosić Boga, by posłał nowych robotników na swoje żniwo. Naszą modlitwę będziemy transmitować z kaplicy seminaryjnej za pomocą mediów społecznościowych.

Zapraszam wszystkich do duchowej łączności z nami. Niech 2. maja o godz. 19.00 połączy nas jedna intencja, by Dobry Bóg dał nam nowe powołania kapłańskie i zakonne. I my łączymy się z Wami jako wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu i Wspólnota Sióstr Apostolinek ze Skierniewic. Naszej modlitwie będzie przewodniczył J.E. ks. bp Andrzej F. Dziuba, Biskup Łowicki.

P.S. Transmisja z naszej modlitwy będzie dostępna na Facebooku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

ks. Piotr Kaczmarek
rektor WSD Łowicz

 

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony: wsdlowicz.pl

Podobne