Chrześcijański Bal Młodzieżowy 2020

12 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Mszą św. młodzież diecezji łowickiej rozpoczęła Chrześcijański Bal Młodzieżowy 2020. W modlitwie i zabawie towarzyszył młodym bp Wojciech Osial.

To już trzecia edycja balu, która i tym razem zgromadziła ponad 100 osób zaangażowanych w służbę i formację w parafiach, m.in. w Lubochni, św. Andrzeja Łęczycy, Niepokalanego poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, św. Jadwigi w Kutnie, Chrystusa Dobrego Pasterza i parafii MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu.

Zanim młodzi ruszyli na parkiet, spotkali się na Eucharystii, której przewodniczył bp Wojciech. Zabawa w sali, która dzięki uprzejmości i wsparciu ks. Adama Domańskiego mieściła się w budynku plebanii parafii na Korabce, rozpoczęła się polonezem, który poprowadzili ks. Kamil Goc i s. Alicja Świerczek AP.

Przy dźwiękach najsłynniejszych piosenek karnawałowych i dyskotekowych młodzi bawili się do północy. Nie zabrakło zdjęć w fotobudce, rozmów, śmiechu i dobrej zabawy, o którą zadbał DJ. Spotkanie stało się okazją nie tylko do tańca, ale też do nawiązania znajomości, które w przyszłości być może zaowocują spotkaniami modlitewnymi, wspólnymi rekolekcjami czy działaniami podjętymi w regionach i samej diecezji.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.