Budowa nowej świątyni w Kutnie

11 GRUDNIA 2012

Najpierw powstaną Centrum Integracji Społecznej pod patronatem Caritas Diecezji Łowickiej oraz plebania nowo powstałej parafii pw. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich ks. Michała Woźniaka i ks. Michała Oziębłowskiego. Prace wykona kutnowska firma Vester.

Na uroczystości rozpoczęcia budowy w czwartek 6 grudnia pojawili się ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, bp senior Alojzy Orszulik, prezydent Kutna Zbigniew Burzyński, starosta kutnowski Mirosława Gal-Grabowska, kutnowscy księża z okolicznych parafii z dziekanem ks. Stanisławem Pisarkiem na czele oraz mieszkańcy nowej parafii. Pierwsze oficjalne wbicie szpadla pod budowę ośrodka i kościoła wykonał bp Andrzej F. Dziuba. – Ta parafia ma wspaniałych orędowników – Błogosławionych Męczenników Kutnowskich. Niech te dwa Michały chronią przed złem i pomagają wytrwać w tym, co jest dobrem – powiedział ordynariusz łowicki.

Wśród osób, które miały okazje wbić szpadel pod fundamenty nowych budowli, największe brawa zebrał ks. Rafał Wiśniewski, proboszcz nowej parafii, który zapewnił, że jeżeli budowa przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami, już w przyszłym roku do ośrodka przeniesiona zostanie jadłodajnia mieszcząca się w budynku przy dworcu PKP.

Autor: Marcin Kowalik

Wiadomość dzięki uprzejmości „Gościa Niedzielnego” – wkładki łowickej.