Boże Ciało w parafii pw. Świętej Trójcy w Cielądzu

1 CZERWCA 2013

Tegoroczne Boże Ciało, przypadło w Roku Wiary, a zarazem Roku Jubileuszowym 585-lecia parafii, w której od ponad 40 lat posługę kapłańską sprawują ojcowie ze Zgromadzenia Ducha Świętego. Pierwszy raz w dziejach parafii uroczystości Bożego Ciała odbyły się poza Cielądzem. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszyła po Mszy św. polowej sprawowanej przez o. Dariusza W. Andrzejewskiego w koncelebrze z o. Markiem Reiwerem przy ołtarzu ustawionym obok remizy strażackiej w Ossowicach.

Mimo niesprzyjającej aury i przy „pewnej powściągliwości” niektórych parafian, którzy nie przywykli do innowacji pastoralnej i różnorodności obrzędowej, procesja Bożego Ciała zgromadziła wyjątkowo liczne rzesze wiernych. Przybyli liczni wierni nie tylko z terenu parafii, ale i z Rawy Mazowieckiej, Skierniewic, Łodzi i Warszawy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji „Gościa Niedzielnego”.