Boże Ciało w Łowiczu bez udziału Prezydenta RP

24 MAJA 2018
ks. Łukasz Antczak

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi udziału Prezydenta RP Andrzeja Dudy w uroczystościach Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Łowiczu kancelaria Prezydenta skierowała odpowiedź do Biskupa Łowickiego.

Poniżej prezentujemy treść listu podpisanego przez Szefa Gabinetu Prezydenta Krzysztofa Szczerskiego:

Ekscelencji, Księże Biskupie,

serdecznie dziękuję za zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy i Pierwszej Damy Pani Agaty Komhauser-Dudy do udziału w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jednocześnie z przykrością pragnę poinformować, że Para Prezydencka nie będzie mogła przyjechać do Łowicza, aby razem z mieszkańcami uczestniczyć we Mszy Świętej oraz w procesji do czterech ołtarzy.
Kancelaria Prezydenta RP z wdzięcznością przyjęła inicjatywę Jego Ekscelencji, która wpisuje się w kalendarz obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W roku jubileuszu w sposób szczególny pielęgnujemy pamięć o chrześcijańskich korzeniach naszej Ojczyzny. Jestem przekonany, że radosne manifestowanie naszej wiary i tradycji podczas obchodów Bożego Ciała przyczyni się do dalszego budowania poczucia jedności oraz duchowego umocnienia wspólnoty narodowej.
Raz jeszcze dziękując za zaproszenie, składam na ręce Jego Ekscelencji życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa dla całej diecezjalnej społeczności.

Szczęść Boże!

Z wyrazami szacunku,

Krzysztof Szczerski

W załączniku pełna treść listu