Biesiada w Żychlinie u Apostoła Piotra i Pawła

4 LIPCA 2017

2 lipca po raz 7. odbyła się biesiada w żychlińskiej parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Doroczna impreza ma swój stały termin – niedzielę po odpuście ku czci patronów i od ich imion nosi nazwę: „Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła”.

Od samego rana rozprowadzano losy-cegiełki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na działalność duszpasterską w parafii. Losowanie głównych nagród odbyło się tuż przed Mszą św. polową w intencji ofiarodawców i sponsorów.

Wcześniej na scenie w ogrodzie parafialnym wystąpiły: Dziecięcy Zespół Ludowy z Pacyny, Zespół Ludowy „Tramblanka” z Opoczna, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie oraz lokalne formacje – taneczna ze stowarzyszenia „Skakanka” oraz Kapela Ludowa „Dobrzeliniacy”. Obok Sławomira Czekalskiego (harmonia trzyrzędowa) i Mieczysława Stańczyka (baraban) zgrał organista Dawid Wójcik (akordeon).

Prowadzący biesiadę Agnieszka Plewa i Radosław Jędrzejczyk zachęcali do skorzystania z różnych atrakcji. Przede wszystkim dobrego jedzenia – pysznych ciast, wędlin, kiełbasy z grilla czy strażackiej grochówki. W organizację rodzinnego spotkania włączył się Urząd Gminy Żychlin. Przy jednym ze stoisk gofry serwował burmistrz Grzegorz Ambroziak

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.