Betlejemskie Światełko Pokoju w parafiach i urzędach

21 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Ogień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego mimo trwającej pandemii dzięki Sztafecie Światła dociera w różne zakątki świata, w tym także do parafii i instytucji na terenie diecezji łowickiej.

Harcerze ogień otrzymali w poniedziałek 14 grudnia w łódzkiej archikatedrze.

Otrzymany ogień betlejemski po powrocie do swoich miejscowości przez kilka dni roznosili do szpitali, urzędów miast i gmin, ośrodków pomocy, fundacji i parafii.

Ogień z miejsca narodzenia Zbawiciela w niedzielę 20 grudnia trafił m.in. do parafii  św. Barbary w Głownie. Tamtejsi harcerze przekazali go wiernym podczas Mszy św. sprawowanej o godzinie 11.00 przez ks. Zbigniewa Kielana, wikariusza.

Światło trafiło także min. do rawskich, kutnowskich, żyrardowskich parafii, urzędów i domów. Płomień przekazywany był najczęściej na świecach Caritas. Co roku płomień dociera także do kurii łowickiej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Archiwum parafii św. Barbary w Głownie