X Diecezjalny Dzień Kobiet

13 MARCA 2023
Krzysztof Zwoliński

W Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach rozpoczął się X Diecezjalny Dzień Kobiet. W tym roku pod hasłem „Jestem kobietą – Lubię to! – Weź mnie za rękę”. Ponad sto pań, przyjęło zaproszenie do tego, by celebrować swoją kobiecość, emocjonalność i relacyjność.

Diecezjalne Dni Kobiet powstały z przyjaźni, relacji między kobietami, które czują i myślą podobnie, wyznają te same wartości i zależy im na duchowym rozwoju kobiety. Mimo różnych trudności, do których należy zaliczyć m.in. pandemię COVID-19, ciągłość wydarzeń została zachowana.

W ten sposób 11 marca, w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach panie m.in. z parafii: św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, św. Wojciecha w Białej Rawskiej, św. Macieja Apostoła w Bełchowie oraz skierniewickich parafii spotkały się, by rozważać gest i znaczenie, które zawarte jest w haśle „Weź mnie za rękę”.

Służyć temu będą prelekcje zaproszonych kobiet – s. Anny Marii Pudełko AP, Beaty Mądrej – mamy siedmiorga dzieci, autorki poradników dla dzieci i młodzieży, autorki warsztatów „Filiżanka kobiecości” oraz Barbary Gruszki – Zych – dziennikarki „Gościa Niedzielnego”, poetki, krytyka literackiego, autorki wielu książek.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl