Środa Popielcowa

22 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

Dzisiaj Kościół rozpoczyna przygotowanie do świąt Wielkanocy. Zewnętrznym znakiem przystąpienia do czterdziestodniowego postu jest posypanie głów popiołem podczas Eucharystii.

Podczas wieczornej Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu wikariusz ks. Łukasz Blados zwrócił uwagę na poszczególne elementy, które składają się na dobre przeżycie Wielkiego Postu: zwrócenie się do Boga, post, jałmużna, modlitwa. Zaznaczył, że nie nawracanie się, czyli zawrócenie z drogi grzechu, jest trudne i wymaga naszego wysiłku oraz pomocy Boga.

Wielki Post to okres modlitwy, skupienia i pokuty. W najbliższym czasie księża z naszej diecezji będą przeżywać w swoich dekanatach Wielkopostny Dzień Skupienia, podczas którego zgromadzą się na modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu i słuchaniu Słowa Bożego.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński