Bezalkoholowy Bal Karnawałowy Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej

20 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

Rodziny Domowego Kościoła diecezji łowickiej już po raz osiemnasty zorganizowały Bezalkoholowy Bal Karnawałowy. Osiemnastym pląsom przewodziło hasło: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Zabawę poprzedziła Eucharystia sprawowana w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach.

Wsobotę 18 lutego rodziny głównie z Domowego Kościoła, m.in. z Białej Rawskiej, Żyrardowa, Lubochni, Łęczycy, Skierniewic zgromadziły się na wspólnej Eucharystii w kościele Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Sylwester Bernat, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Homilię wygłosił ks. Rafał Babicki, proboszcz najmłodszej skierniewickiej parafii.

Po wspólnej modlitwie nadszedł czas na zabawę bez procentów. W Rezydencji Strobów na blisko 150 osób czekał wodzirej Radosław Florczak, który zachęcał uczestników nie tylko do tańca, ale także do różnego rodzaju zabaw i konkursów.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl