Światowy Dzień Chorego

13 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

We wszystkich 9 szpitalach diecezji łowickiej sprawowane były Msze św. w intencji chorych i pracowników służby zdrowia. Eucharystii przewodniczyli księża dziekani.

Wszpitalach w Łowiczu z chorymi modlił się ks. Dariusz Kuźmiński, w Skierniewicach ks. Sławomir Wasilewski, w Rawie Mazowieckiej ks. Bogumił Karp, w Kutnie ks. Jerzy Swędrowski, w Sochaczewie ks. Piotr Żądło, w Łęczycy ks. Sławomir Sobierajski. W Nowym Mieście nad Pilicą w szpitalu modlił się ks. Mariusz Zembrzuski, zaś w szpitalu w Żyrardowie ks. Adam Bednarczyk. Szpital w Głownie odwiedził i w kapicy św. Rity Mszę św. odprawił ks. Stanisław Banach. Z głowieńskim dziekanem modlił się ks. Zbigniew Kielan, diecezjalny duszpasterz  służby zdrowia. Po modlitwie kapłani odwiedzili pacjentów w ich salach.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Norbert Łańczak

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl