Święto Patronki Przedszkola „U Bolesi”

1 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

29.01.2023 r. społeczność Przedszkola Diecezjalnego „U Bolesi” zgromadziła się w kościele Świętego Ducha w Łowiczu, by wziąć udział w uroczystości odpustowej swojej Patronki. Do wspólnego świętowania w szczególny sposób zaprosiliśmy Babcie i Dziadków dzieci przedszkolnych, by koncertem w wykonaniu wnuków uczcić ich święto.

Zaprosiliśmy również rodziny z naszego Przedszkola oraz przedszkoli miejskich, gminnych i diecezjalnych z Sochaczewa i Skierniewic do udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym, pt. „Prawda, dobro, piękno w nas – wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie”. Temat Konkursu stał się jednocześnie tytułem Koncertu i wprowadził wszystkich w uroczystości odpustowe, podkreślając wartości, których uczy nas bł. Bolesława. Po wzruszającym Koncercie grup przedszkolnych oraz rozstrzygnięciu Konkursu plastycznego wszyscy zgromadzeni, wraz zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazł się Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, dyrektor Joanna Mostowska, Siostry Misjonarki Świętej Rodziny z Komorowa, Siostry z zaprzyjaźnionych Przedszkoli Diecezjalnych i z miasta, wzięli udział we Mszy Świętej odpustowej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby, który wygłosił również homilię.

Nad całością wszystkich wydarzeń czuwała cała społeczność Przedszkola: pracownicy we współpracy z dziećmi i rodzinami, co dało przepiękny efekt między innymi w ubogaceniu muzycznym uroczystości. Odpust Błogosławionej Bolesławy Lament był dla nas czasem pięknym, dobrym i przybliżającym nas do prawdy o świętości, która jest bardzo bliska i daje nam trwałe korzenie.

Tekst i zdjęcia: s. Elwira Kruszewska MSF