Imieniny Biskupa Łowickiego

1 GRUDNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Wczoraj, w dzień wspomnienia św. Andrzeja Apostoła swoje imieniny obchodził pasterz naszej diecezji, bp Andrzej F. Dziuba. Z tej okazji w katedrze łowickiej o godz. 18:00 została odprawiona Msza św. w intencji dostojnego solenizanta.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Łowicki. Wraz z nim przy ołtarzu licznie zgromadzili się księża z całej diecezji. U progu Eucharystii życzenia imieninowe złożyli przedstawiciele trzech kapituł: łowickiej, łęczyckiej i skierniewickiej.

W homilii celebrans mówił m.in. o Dobrej Nowinie, którą głosili apostołowie i którą powinien głosić każdy z nas: -Dobra Nowina jest przeznaczona aż po krańce ziemi. Bo przecież nie można zubożyć człowieka i ludzkości nie powinno się tego czynić, także sobie samemu. Ta prawda dzisiejszego święta, w którym czcimy zwiastowanie Dobrej Nowiny – szczególny znak w historii zbawienia – znalazła w gronie dwunastu apostołów. To oni, powołani przez Jezusa Chrystusa, stali się szczególnym wyrazem prawdy głoszenia Dobrej Nowiny. (…) To dzieło, jak mówił św. Paweł w Liście do Rzymian, obejmuje wszystkich należących do Kościoła -mówił bp Dziuba.

Po obrzędzie Komunii św. życzenia dla Biskupa Łowickiego przekazali przedstawiciele różnych wspólnot działających w diecezji.

W słowie końcowym bp Andrzej F. Dziuba podziękował za wspólną modlitwę oraz życzenia i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński