Promocja lektorska 2022

7 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu grupa 44 ministrantów przyjęła promocję lektorską. Eucharystii przewodniczył i promocji udzielił bp Wojciech Osial.

Do tego wydarzenia ministranci przygotowywali się przez kilka miesięcy w różnych parafiach diecezji pod okiem kapłanów, a także w czasie wakacyjnych kursów lektorskich prowadzonych przez alumnów i wicerektora WSD ks. Jarosława Łękarskiego.

Nauka Pisma Świętego, zajęcia z dykcji, fonetyki, rozumienia słowa Bożego czy śpiewu potwierdzona została egzaminem. W niedzielę 6 listopada promocję przyjęło 44 ministrantów, jako druga grupa promowanych w diecezji.

Nowi lektorzy będą pełnić posługę m.in. w parafiach: w Dzierzbicach, Kamionie, NSPJ w Skierniewicach, Chrystusa Dobrego Pasterza i parafii katedralnej w Łowiczu, Złakowie Kościelnym, Bąkowie i Sadkowicach.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl