Obłóczyny w łowickim seminarium duchownym

24 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 22 października dwóch alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu przyjęło strój duchowny. Na uroczystej Mszy św. w kaplicy seminaryjnej zgromadzili się kapłani, rodziny i przyjaciele kleryków, by razem z nimi się modlić i prosić o dalsze rozeznawanie drogi powołania.

Mszy Świętej, podczas której odbyła się uroczystość obłóczyn, przewodniczył i homilię wygłosił rektor WSD ks. dr Piotr Kaczmarek. Wraz z nim Eucharystię celebrowali moderatorzy, profesorowie i proboszczowie parafii, z których pochodzą alumni.

Podczas liturgii sutannę przyjęło dwóch kleryków III roku: kleryk Marcel Korzeniowski z parafii Błogosławionych Męczenników Kutnowskich w Kutnie i Filip Psyk z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kurzeszynie.

Po liturgii słowa nastąpił obrzęd obłóczyn. Po wyrażeniu woli przyjęcia sutanny, z pomocą rektora i diakonów klerycy zdjęli marynarki i krawaty i przyjęli strój duchowny. Od teraz do Mszy św. będą służyć w sutannie i komży.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: archiwum Filipa Psyka

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl