Nowy kanonik honorowy

21 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

W czwartek, 20 października w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku odbyła się uroczysta instalacji nowego kanonika kolegiackiej kapituły skierniewickiej.

Podczas czwartkowej Eucharystii kanonikiem honorowym został ks. dr Marek Kania, proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku. W Eucharystii uczestniczyli kanonicy kapituły, a także wierni skierniewickiej i żelechlińskiej parafii. Dekret z nominacją dla ks. M. Kani odczytał ks. Jacek Skrobisz. Wcześniej kapłan podziękował biskupowi ordynariuszowi za przewodniczenie liturgii i za towarzyszenie w misji szerzenia kultu Serca Jezusowego, którego jako skierniewiccy kanonicy się podjęli.

Elementem obrzędów instalacji było ucałowanie przez kanonika ołtarza, zajęcie należnego mu miejsca w stallach, a także złożenie homagium ks. biskupowi, która jest wyrazem wierności i jedności z biskupem diecezjalnym.

Na zakończenie Eucharystii nowy kanonik podziękował ks. biskupowi za otrzymaną godność.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl