Oaza Modlitwy Dzieci Bożych

18 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

W dniach 14–16 października 2022 r. w Żyrardowie odbyła się Oaza Modlitwy Dzieci Bożych diecezji łowickiej. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Życie w Świetle”. Jego organizacja była możliwa dzięki wielu osobom, ale szczególnie dzięki otwartości Pana Prezydenta Miasta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Marzenie Mariańskiej, Księdza Proboszcza Adama Bednarczyka oraz pozostałym księżom, wspierającym przeżywanie rekolekcji. Szczególne podziękowania należą się osobom, wspierającym tę inicjatywę finansowo. Swoją ogromną wdzięczność uczestnicy kierowali także wobec osób odpowiedzialnych za posiłki, które mogli spożywać na plebanii. Śniadania, obiady i kolacje ofiarnie przygotowywały rodziny z Domowego Kościoła i osoby zaprzyjaźnione.

Oaza Modlitwy to w wielkim skrócie: wspólne Eucharystie, modlitwa Słowem Bożym podczas Namiotu Spotkania poprowadzonego przez ks. Tomasza Staszewskiego, konferencja, którą swoją obecnością ubogacił ks. Stanisław Dusiłło, adoracja Najświętszego Sakramentu w szkolnej oazowej kaplicy, spotkania w grupach z animatorami, pogodne wieczory znakomicie prowadzone przez Łukasza Łowickiego. Sobotniej Eucharystii przewodniczył ks. Łukasz Antczak, który skierował także do uczestników kazanie. Natomiast niedzielną Mszę świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. Sylwester Bernat, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w diecezji łowickiej. Po Mszy świętej z okazji Dnia Papieskiego cała Oaza wraz z zaproszonymi gośćmi radośnie zaśpiewała „Barkę” przed kościołem przy pomniku Jana Pawła II, a całości dopełniło pamiątkowe zdjęcie.

Wdzięczni Panu Bogu za wspaniały czas modlitewnego spotkania w duchu jedności uczestnicy dzielili się doświadczeniem radości i umocnienia w podążaniu drogą życia w Świetle, którym jest i które daje Jezus, a my mamy się Nim dzielić. Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się Ruchem Światło-Życie, aby wspólnoty dzieci, młodzieży i dorosłych rozwijały się na terenie całej naszej diecezji – podsumowuje ks. Sylwester Bernat.

Tekst: ks. Sylwester Bernat

Zdjęcia: Julia Bednarz