Pielgrzymka Żywego Różańca do Domaniewic

Krzysztof Zwoliński

Pielgrzymka Żywego Różańca

Domaniewice 1 X 2022 r.

MATCE BOŻEJ, KRÓLOWEJ POKOJU – ZAWIERZAMY !

Zapraszamy serdecznie na Pielgrzymkę całej Rodziny Różańcowej Diecezji Łowickiej do Domaniewic w dniu 1 października 2022 r.

Rozpoczęcie, jak od lat w kościele św. Bartłomieja. Msza św. o godz. 10.30, następnie procesja różańcowa do Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych, w intencji pokoju na świecie, w Polsce i na Ukrainie.

Ostatnie lata, to pasmo trudnych do oceny wydarzeń w Polsce i na świecie. Wcześniej klęska epidemii, teraz wojna tuż za naszymi wschodnimi granicami i załamanie systemu ekonomicznego świata.  Mieliśmy nadzieję, że gdy nadejdzie XXI wiek, ludzkość doświadczona błędami poprzedniego XX, będzie umiała wyciągać wnioski z poprzednich epok i oszczędzi sobie kataklizmów wynikających z niezgody. Niestety obserwujemy wojnę, siejącą śmierć, okaleczenia, biedę, rozstania z najbliższymi, utratę domu i wielkie zniszczenia.

Patrząc na całą historię świata, doświadczamy w sposób namacalny, że „zło” ciągle walczy z dobrem, już bez żadnej skrytości, wręcz przeciwnie, bez ogródek czy kamuflowania swoich zamiarów. Zło walczy nie tylko na frontach wojny, ale i z nami, w naszym życiu osobistym.

Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona.  Tutaj odżywa ów zamysł Boga, który stawia ludzkości od samych jej początków pytanie: Gdzie jest brat twój, Abel? […] Krew brata twego głośno woła ku Mnie z ziemi! (Rdz 4, 9). Człowiek może rozpętać cykl śmierci i terroru, ale nie może go zatrzymać… W Piśmie Świętym często widać, że Bóg poszukuje sprawiedliwych, aby ocalić miasto ludzkie i to samo czyni tutaj w Fatimie, kiedy pyta: Czy chcecie ofiarować się Bogu, by znosić wszelkie cierpienia, które On zechce na was zesłać w akcie zadośćuczynienia za grzechy, przez które jest obrażany i jako błaganie o nawrócenie grzeszników?” (Pielgrzymka do Fatimy Ojca Świętego Benedykta XVI 13 maja 2010 roku )

Drodzy Czciciele Różańca Świętego. Dziś Bóg, dziś Maryja oczekują od nas, byśmy stali się tymi „sprawiedliwymi, by ocalić miasto ludzkie” i dalej pytają – „ czy chcecie ofiarować się Bogu by znosić wszelkie cierpienia, które On zechce na was zesłać w akcie zadośćuczynienia za grzechy, przez które jest obrażany i jako błaganie o nawrócenie grzeszników?

Odpowiedz w skrytości swego serca.

Wzór odpowiedzi, znajdziesz w Nazarecie, gdy Gabriel przekazał Maryi Boże orędzie. Maryja wtedy swoją postawą podpowiedziała światu, po wsze czasy, jak mamy odpowiadać Bogu. „Fiat” – niech się tak stanie – zatem mocno i wytrwale w rękach trzymajmy różaniec.

Zapraszam jeszcze raz do Domaniewic.

Diecezjalny moderator Żywego Różańca.

Zarząd Żywego Różańca w Polsce.

Ks. Zbigniew Łuczak

Zdjęcie: lowicz.gosc.pl