Otwarcie Ogrodu Dialogu w Rawie Mazowieckiej

12 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 10 września miało miejsce otwarcie Ogrody Dialogu w Rawie Mazowieckiej. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz. 18:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.

Na początku mszy św. proboszcz parafii oraz dziekan dekanatu rawskiego – ks. kan. Bogumił Karp – przywitał przybyłych gości i zaprosił do wspólnej modlitwy. Następnie ks. prał. Tomasz Trafny odczytał list papieża Franciszka.

W homilii Biskup Łowicki przywołał m.in. ks. Wacława Zienkowskiego – proboszcza rawskiej parafii – który zginął śmiercią męczeńską w 1940 r.

Po Eucharystii odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Następnie w Ogrodzie Dialogu przemówienia wygłosili zaproszeni goście.

Wydarzenie zakończyło się Drogą Krzyżową Narodu Polskiego.

Tekst: Krzysztof Zwoliński

Zdjęcia: ks. Łukasz Antczak