Kurs lektorski w WSD Łowicz

6 LIPCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Pierwsze dni wakacji grupa 87 ministrantów z diecezji postanowiła spędzić w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu na kursie lektorskim. To już kolejny rok, gdy młodzi chcą wziąć większą odpowiedzialność za Kościół, parafię w postaci służby przy ołtarzu.

W ostatnich dniach czerwca i pierwszych lipca w kursie wzięło udział 87 młodych chłopców z parafii w Łęczycy, Sadkowicach, Giżycach, Makowie, Kurzeszynie, Witoni, Bełchowie, Głogowcu, Dzierzbicach, a także z sochaczewskich, łowickich i skierniewickich parafii. Chłopcy są w różnym wieku, ale pełnią podobne funkcje od lat. Teraz chcą to „sformalizować”, uczestnicząc w kursie, a jesienią przyjmując promocję lektorską z rąk biskupów łowickich.

Kurs będzie zakończony egzaminem, a jego zwieńczeniem będzie promocja lektorska, która odbędzie się 30 października i 6 listopada.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl