Procesja eucharystyczna parafii Św. Ducha i Dobrego Pasterza w Łowiczu

19 CZERWCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy organizowana przez parafie pw. Świętego Ducha i Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

O godz. 10:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczęła się msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Adam Matysiak. Wraz z nim przy stole eucharystycznym stali proboszczowie obydwu parafii: ks. Władysław Moczarski oraz ks. prałat Wiesław Wronka.

U progu mszy św. ks. Wiesław powitał przybyłych kapłanów oraz wiernych i podziękował za ich obecność.

W homilii celebrans zwrócił uwagę na znaczenie Eucharystii w życiu człowieka i zachęcał do częstego przyjmowania komunii św.

Po komunii św. uformowała się procesja ze sztandarami, chorągwiami i feretronami. W procesji wzięły również udział dzieci, które obchodzą rocznicę I Komunii św.

Monstrancję z Najświętszym Sakramentem nieśli kolejno: ks. Adam Matysiak – ekonom diecezjalny, ks. Łukasz Blados – wikariusz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, ks. Władysław Moczarski, ks. Marcin Moks – wikariusz parafii Świętego Ducha.

Przy czwartym ołtarzu, umieszczonym przy kościele Św. Ducha, ks. Adam Matysiak w swoim słowie przypomniał znaczenie fragmentów Ewangelii czytanych przy każdym z ołtarzy.

Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem ks. proboszcz Władysław Moczarski podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji oraz jej uczestnikom.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Zwoliński