Czas I Komunii św. w diecezji

20 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

Od ostatniej niedzieli kwietnia w kolejnych parafiach diecezji łowickiej odbywają się uroczystości I Komunii Świętej. To pierwszy rok po latach pandemii, gdzie dzieci jednocześnie, licznie mogą przystąpić do sakramentu.

W tym roku, tak jak przed pandemią, dzieci licznie, całymi klasami uczestniczą w uroczystości. Długo przygotowywały się do tego dnia, nie tylko w domach, ale również w szkołach na lekcjach religii, poprzez uczestnictwo w Mszach św., spotkaniach, ale i podczas własnej formacji.

Do tej pory w diecezji łowickiej do sakramentu przystąpiły dzieci m.in. w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie, św. Stanisława BM w Skierniewicach, Świętego Ducha w Łowiczu czy parafii katedralnej. Od kwietnia do czerwca do sakramentu przystąpi ok. tysiąca dzieci. Coraz bardziej świadomych, przeżywających przyjęcie Jezusa do serca.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: parafia św. Wawrzyńca w Sochaczewie

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl