Wołali o pokój i opiekę

16 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

W piątek 13 maja, w 105. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, w parafiach zostały odprawione uroczyste Msze św. i nabożeństwa różańcowe ze świecami.

Rozpoczął się cykl nabożeństw fatimskich. Nawiązują one do objawień Matki Bożej w Fatimie od 13 maja do października 1917 roku.

W diecezji nie brakuje miejsc, w których Pani z Nieba objawiająca się pastuszkom jest bardzo bliska wiernym. Tak jest choćby w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Mąkolicach, gdzie rocznica objawień zbiega się z odpustem parafialnym. Wzorem lat ubiegłych po Mszy św. sprawowanej przez ks. Krzysztofa Przybysza, proboszcza, wierni uczestniczyli w modlitwie różańcowej, po której z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami przeszli w procesji wokół kościoła.

Nie mniej uroczyście było także w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej, w której Matka Boża Fatimska jest szczególnie czczona. To druga wspólnota parafialna, która cieszy się obecnością świętych pastuszków w ich relikwiach.

Uroczyste rozpoczęcie czuwań fatimskich miało także miejsce w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach. Rozpoczęło się ono od wprowadzenia do kościoła figury Matki Fatimskiej przez strażaków OSP z Bobrownik i Parmy. W tym roku podczas nabożeństw fatimskich wierni będą dziękować Bogu za 40 lat istnienia parafii.

Nabożeństwa fatimskie odbyły się niemal we wszystkich parafiach. Wszędzie duszpasterze przypominali treść orędzia, jakie Matka Boża wypowiedziała w Fatimie. Zachęcali także wiernych, by w ufnej modlitwie prosić Panią z Nieba o łaskę pokoju. Po raz pierwszy nabożeństwo fatimskie miało miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl