XVIII Diecezjalne czuwanie w intencji powołań

9 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

Biskupi, kapłani, siostry i bracia zakonni, wraz z młodzieżą z diecezji, 7 maja, prosili Dobrego Pasterza o święte powołania zakonne i kapłańskie.

W przeddzień 59. Światowego Dnia Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie odbyło się XVIII Diecezjalne Czuwanie w intencji powołań pod hasłem: „Czy miłujesz Mnie?”. Spotkanie zostało przygotowane przez Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu, siostry apostolinki i żychlińską parafię. W czuwaniu uczestniczyli:  bp Andrzej F. Dziuba, bp pomocniczy Wojciech Osial, rektor WSD ks. Piotr Kaczmarek oraz ponad 300 osób ze Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Kutna, Łowicza, Sochaczewa. Młodzież przyjechała razem ze swoimi duszpasterzami i katechetami. Na spotkaniu nie zabrakło także sióstr zakonnych.

Świadectwem z zebranymi podzielił się ks. Rafał Woronowski. Duchowny opowiedział o tym jak rozpoczęło się jego powołanie do kapłaństwa, a także jak budował swoją relację z Chrystusem.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl