Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

4 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

We wszystkich parafiach diecezji zanoszono modlitwy w intencji ojczyzny. O pokój, wiarę i miłość w rodzinach modlono się za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski. W wielu miastach odbyły się pikniki integracyjne i edukacyjne.

O długiej drodze do wolności, konfliktach na przestrzeni wieków, zmianach ustrojowych, znaczeniu Konstytucji 3 maja, ale przede wszystkim o potrzebie nieustannego zawierzania Maryi i cudach, które za Jej przyczyną działy się i dzieją w życiu każdego człowieka, mówili kapłani diecezji w homiliach podczas Mszy św. w intencji ojczyzny.

W każdej ze 167 parafii diecezji zanoszono modlitwy o pokój, wiarę i miłość za wstawiennictwem Królowej Polski.

W Kutnie kilkuset mieszkańców uczestniczyło w Mszy św. w kościele św. Wawrzyńca, a potem w uroczystych obchodach na miejskim rynku, gdzie w defiladzie przeszli harcerze, strażacy, poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń i organizacji.

W Skierniewicach uroczystości rozpoczęły się w kościele garnizonowym, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. ppłk Krzysztof Szustak.

W Żyrardowie uroczysty apel na Placu Jana Pawła II rozpoczął uroczystości i wydarzenia rekreacyjne dla mieszkańców.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl