Program uroczystości – 25 marca 2022 roku – Uroczystość XXX – lecia utworzenia Diecezji Łowickiej Otwarcie podziemi Katedry Łowickiej z kryptami prymasowskimi

9 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

W dzień święta Diecezji Łowickiej będziemy, trwając w jedności modlitewnej, dziękować Bogu za dobro jakie się dokonało przez lata jej istnienia. Za wszystkich ludzi tych „wielkich” i „małych”, którzy przyczynili się do rozwoju diecezji. Będziemy nasza modlitwą wypraszać dalsze łaski dla wszystkich Diecezjan.

25 marca br. na Mszy Świętej o godz. 12.00 razem z naszymi Księżmi Biskupami, zaproszonymi gośćmi i zgromadzonymi wiernymi, będzie miało miejsce nasze dziękczynienie. Ten dzień będzie, też naznaczony przypomnieniem wielkiej historii Łowicza i dawnej kolegiaty, a obecnej katedry. Zostaną złożone w kryptach doczesne szczątki ośmiu Arcybiskupów Gnieźnieńskich Prymasów Polski.

Zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkich diecezjan i chętnych, którzy chcą radować się razem z nami i jednoczyć się w modlitewnym zawierzeniu naszych losów Bożej Opatrzności.

Program uroczystości

11.45 – Powitanie zaproszonych gości

12.00 – Msza Święta

Przewodniczy – Nuncjusz Apostolski – Abp Salvatore Pennachcio