Skierniewice. I spotkanie synodalne

24 LUTEGO 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku odbyło się pierwsze spotkanie synodalne dla rejonu skierniewickiego, który łączy dwa skierniewickie dekanaty – św. Jakuba i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Skierniewickiemu rejonowi dedykowano temat: Człowiek, małżeństwo i rodzina – drogi Kościoła. Kapłani, osoby konsekrowane i świeccy podczas spotkań będą zastanawiać się nad tym, jaka jest prawda o polskiej rodzinie, czy jej kryzys to fakt medialny czy faktyczny, dlaczego szczęśliwa rodzina jest tak ważna dla jej członków i całego społeczeństwa, co pomaga, a co przeszkadza rodzinie w realizacji jej zadań, co ją rozbija.

Spotkanie inaugurujące obrady Synodu o synodalności, zgodnie ze wskazaniem papieża Franciszka, rozpoczęło się uroczystą Eucharystią. Liturgii, w której uczestniczyli kapłani z rejonu, wierni i powołani dekretem biskupa członkowie grupy synodalnej przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba. Msza św. była także dziękczynieniem za peregrynację relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego po parafiach obu dekanatów.

Po Eucharystii odbyło się spotkanie informacyjne połączone z pierwszymi wypowiedziami. Głos zabrało kilka osób, które podzieliły się świadectwem swojego życia, odkrywaniem łaski płynącej z sakramentu małżeństwa.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl