IX Diecezjalny Dzień Kobiet

15 LUTEGO 2022
ks. Roman Sękalski

Redakcja „Gościa łowickiego” wraz ze wspólnotą Dzieła Dzielnych Kobiet po raz 9. organizuje Diecezjalny Dzień Kobiet. Tegoroczny odbędzie się 12 marca w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach pod hasłem: „(U)ważne i bliskie”.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.30 uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem J. E. bp. Andrzeja F. Dziuby, na którą zapraszamy każdą z Pań, ze wszystkich parafii diecezji łowickiej. Zapraszamy zarówno młode dziewczęta, kobiety dojrzałe, starsze uczestniczki, panny, matki, żony, wdowy, osoby życia konsekrowanego, a także czcigodnych Kapłanów. Na zakończenie Eucharystii kobiety odmówią „Litanię Chwały”. Wręczymy także kolejne statuetki Anioła Dobroci osobom, wspierającym nasze dzieło.

Bezpośrednio po Eucharystii kobiety wysłuchają świadectwa, po którym nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólna modlitwa jest tym, co buduje i prowadzi DDK od 9 lat. Zawsze była najważniejsza i dlatego tak ważne jest, by na niej się jednoczyć. Dlatego każda z Pań będzie mogła zostawić swoją zapisaną intencję, którą przy wyjściu z kościoła weźmie inna kobieta, aby modlić się za siebie nawzajem.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia, a także w trosce o zdrowie naszych uczestniczek w tym roku zrezygnowaliśmy z drugiej części spotkania na hali OSiR.

Zarówno Msza św. jak i świadectwo oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu będą transmitowane na profilu facebookowym „Gościa łowickiego” i „Dzieła Dzielnych Kobiet”.