Kolędowanie z misją

17 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Od 6 stycznia, gdy na pamiątkę pokłonu oddanego przez Trzech Mędrców, w miastach odbywają się orszaki, rozpoczyna się kolędowanie misyjne. Śpiew uwielbienia ma przełożenie na realną pomoc dla braci w krajach misyjnych. W tym roku dzieci i młodzież, m.in. z parafii św. Stanisława BM w Skierniewicach i św. Marcina w Wysokienicach, grały i śpiewały dla braci w Uzbekistanie, Kazachstanie i Kirgistanie.

W parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skierniewicach od lat tego dnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod wodzą katechetki Urszuli Pawlak zbierali datki dla swoich rówieśników z krajów misyjnych w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. W tym roku ofiary były zbierane dla dzieci z Azji Środkowej – Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu.

W drugą niedzielę stycznia schola młodzieżowa z parafii św. Marcina w Wysokienicach przygotowała szereg kolęd i pastorałek, którymi oddała hołd Jezusowi, ale także przekazała pozdrowienia z „dalekich krajów”, korzystając z przekazów multimedialnych i filmów, które znalazły się bazie PDM. Pozdrowienia skierowali misjonarze posługujący w krajach Azji Środkowej.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii w Wysokienicach

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl