Łowicz. Diecezjalny Dzień Młodzieży

22 LISTOPADA 2021
Krzysztof Zwoliński

Pod hasłem „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” – zaczerpniętym z Dziejów Apostolskich – w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży.

Decyzją Ojca Świętego, diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży, zostały od tego roku przeniesione z Niedzieli Palmowej na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Łowickie obchody odbywały się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Rozpoczęły się w samo południe Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Sylwester Bernat, z którym przy stole eucharystycznym stanął ks. Karol Chrapulski.

Po Eucharystii młodzi przeszli do auli, gdzie obejrzeli inscenizację „Opowieść o św. Józefie – milczącym” przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Pleckiej Dąbrowie.

Po inscenizacji młodzi wysłuchali nagranego wcześniej przesłania pasterza diecezji bp. Andrzeja F. Dziuby.

Młodzi uczestniczący w spotkaniu za pomocą Internetu połączyli się z ks. Pawłem Olszewskim, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, który z racji na kwarantannę, nie mógł przybyć do Łowicza. Kapłan podziękował wszystkim za ich obecność i modlitwę.

Po poczęstunku, w kaplicy seminaryjnej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl