Obłóczyny w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu

25 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

Czterech alumnów WSD w Łowiczu przyjęło dziś strój duchowny. Na uroczystej Mszy św. w kaplicy seminaryjnej zgromadzili się kapłani, rodziny i bliscy kleryków, by modlić się za nich i wspierać w powołaniu.

W sobotę 23 października sutannę przyjęło czterech kleryków III roku seminarium w Łowiczu. Kl. Patryk Cieślak z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie, kl. Jakub Lipke z parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach, kl. Norbert Łańczak z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie oraz kl. Kacper Wasiak z parafii św. Mikołaja w Żdżarach.

Przyjęcie sutanny to z jednej strony przywilej, wyróżnienie – z drugiej zaś obowiązek i wyzwanie. Do tej pory klerycy służyli przy ołtarzu w garniturze i komży, od dziś mają obowiązek posługiwać w sutannie nie tylko podczas Mszy św. i uroczystości, ale na co dzień – w seminarium, szkole, szpitalach – miejscach, do których będą posyłani na praktyki czy posługę.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl