Poświęcenie nowych pomieszczeń przedszkola im. Świętej Rodziny w Skierniewicach

10 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętej Rodziny w Skierniewicach zostało rozbudowane o nowe sale dydaktyczne. We wtorek 7 września bp Andrzej Franciszek Dziuba poświęcił nowe pomieszczenia. Na uroczystości poświęcenia obecni byli m.in. przedstawiciele władz miasta, dyrektor przedszkola s. Ewa Różycka SFB, dyrektor zespołu szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach ks. dr Piotr Karpiński.

-To jest radość, że ta Święta Rodzina w materialny sposób powiększa się o o swoje kolejne materialne dzieci – o sale. To jakby coraz większa rodzina, która zapewni jeszcze lepszy komfort pracy wszystkich sióstr i wszystkich pracowników. (…) Cieszę się bardzo, że to przedszkole tutaj, w tej części miasta będzie mogło teraz jeszcze bardziej pokazywać jak piękna jest tutejsza Święta Rodzina, jak ma wiele do zaoferowania -mówił bp Dziuba.

Na terenie diecezji łowickiej działają trzy przedszkola diecezjalne:

Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament w Łowiczu

Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Św. Aniołów Stróżów w Sochaczewie

Tekst: Krzysztof Zwoliński

Zdjęcia: ks. Łukasz Antczak